Promina canlı spor içeren bir probiyotiktir.

Neden Promina ,

Promina farkı ve faydaları nedir ?

Promina canlı spor içeren bir probiyotiktir. Spor, bakterinin kendisini korumaya almış halidir. Promina'nın içerisindeki Bacillus clausii bakterisi, doğal olarak spor yapma özelliğine sahiptir. Bu sporlar, midedeki asidik ortam bariyerini aşarak bağırsağa ulaşır. Bağırsakta uygun ortamı yakalayarak canlı hale dönüşür ve çoğalmaya başlar (kolonize olur). Ancak bu şekilde faydalı

Promina Kullanımının Faydaları ve Diğer Probiyotiklerden Farkı Nedir ?

Promina, canlı bakteri içeren bir probiyotik takviyesidir. Bacillus clausii bakterisini içeren Promina, bağırsaktaki iyi bakteri dengesini sağlayarak sindirim sisteminin düzenlenmesine ve bağışıklık sisteminin desteklenmesine yardımcı olur.


Promina’nın içeriğinde yer alan bacillus clausii bakterileri spor formundadır. Bu da Promina’nın mide asidini geçip bağırsağa ulaşmasına ve burada çoğalmasına olanak tanır. Promina’nın spor formunda bakteri içermesi sayesinde buzdolabında saklanması gerekmez, seyahatlerde güvenle taşınıp kullanılabilir, sıcak yiyecek ve içeceklerle birlikte kullanımı etkinliğini azaltmaz. Promina raf süresinin sonuna kadar kutu üzerinde yazan miktarı üründe bulundurur.


Promina’nın içerdiği bakteri sporları en sık kullanılan antibiyotiklere karşı dirençli olduğundan, antibiyotiklerle birlikte alımı hiçbir sorun oluşturmaz ve probiyotik içeriğe zarar vermez. Promina kullanıma hazır tek flakon şeklinde satılmaktadır. Tatsız, kokusuz ve renksizdir; bu sebeple hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından kullanımı oldukça kolaydır.


Promina, tüm dünya genelinde kullanımı gerçekleştirilen en eski probiyotiklerden biridir. 60 yılı aşkın süredir kullanılan takviyenin etkinlik düzeyi, güvenirliği ve kalitesi birçok farklı çalışma ile kanıtlanmıştır.

Etki Mekanizması

Ağız yoluyla alınan Bacillus clausii sporları , kimyasal ve fiziksel etkilere karşı yüksek dayanıklılığı sayesinde mide asit direncini geçerek, bozulmadan bağırsağa ulaşır. Burada, uygun koşullar altında yeniden üreyip, bağırsak mikrobiyotasının fizyolojik dengesinin yeniden sağlanmasını amaçlayan bir dizi faydalı etki gösterir. Dolayısıyla, Promina içeriğindeki probiyotik mikroorganizmalar sayesinde sindirim sistemini düzenlemeye ve bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olur.


Bacillus clausii, hastalığa yol açabilecek çeşitli bakterilerin büyümesini kısıtlayan antimikrobiyal maddeleri sentezleyebilmektedir. Ayrıca, antikorların (bağışıklık proteini) çoğalmasını sağlayarak bağışıklık sistemini de etkilemektedir*

pharmagyno

Promina Kullanımı,

 • 4 yaş ve üzeri bireylerde: Günde 1 flakon (5 ml, 4x109 cfu B. clausii ) içilir.
 • Bağırsağa ulaşma yetenekleri,
 • İçindekiler (5 ml’lik 1 flakon içinde): Su, Bacillus clausii sporları 4x109 cfu*
 • *Kullanmadan önce flakonu çalkalayınız.
 • *cfu: Canlı bakteri miktarı
 • Tavsiye edilen fiyat 10 Flakon: 98.90 tl

 • Uyarılar/önlemler,

  Tavsiye edilen günlük porsiyon aşmayın. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin önüne geçemez. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın. .

 • İlaç değildir!
 • Hastalıkların önlenmesi veya tedavi etmesi amacıyla kullanılamaz!
 • Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışınız.
 • Ağız yoluyla içilen sıvıdır.
 • Sağlıklı yaşam için dengeli ve çeşitli beslenme önemlidir.